fbpx
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Eğitimler

Kayıtlı Kurslar

Kayıtlı kurslar, üye alanınızdaki kurslar bölümünün bir alt bölümü olarak görünür. Öğreniminizin en önemli bölümüdür. Burada kayıtlı olduğunuz tüm kursları görebilirsiniz.

Bu bölümdeki kurslar 2 alt gruba ayrılmıştır. Erişilebilirlik “Etkin” veya “Süresi Doldu” olarak sınıflandırılan kurslar ve “Başladı”, “Devam” veya “devam ediyor”, “Değerlendiriliyor” (eğitmen tarafından manuel değerlendirmenin gerekli olduğu kurslar için) ve “Bitmiş kurslar” ilerleme durumunuza göre kategorize edilen kurslar (tamamlanmış kurslar).

Bu kategorilerin her birinin gerçekte ne anlama geldiğini görelim:

Aktif Kurslar: Şu anda aktif olarak takip ettiğiniz ve maksimum süreyi geçmemiş kurslar.

Süresi Dolan Coruslar: Kursu tamamlamak için ayrılan maksimum sürenin aşıldığı kurslardır. Bu kursları Aktif kurslara geri getirmek için eğitmeninizle iletişime geçmeniz gerekir. Bu sadece Ücretli bir kursa, kursu yeniden satın alabilir ve bu kursu aktif bölümde alacaksınız.

Bir arama kursu da var. Kurs adını nereye girebileceğiniz için sonuçları görün. Bir adı kopyalayıp yapıştırıyorsanız, doğru sonuçlar almak için boşluk tuşuna veya enter tuşuna basmayı deneyin.

Sonuncusu, temelde kursta kaydettiğiniz ilerlemenin bir temsili olan “Kurs durumu” dur. Bu durumu, bu ekranda görünen Kurslar içindeki düğme etiketlerinde de göreceksiniz.

Kursu Başlat Kursu henüz başlamadı. İlerleme yüzdesi her zaman Sıfır’dır.

Kursa Devam Et Kurs başladı. İlerleme yüzdesi her zaman Sıfırdan fazladır, ancak kurs değerlendirmeye sunulmamıştır.

Değerlendirme Aşamasında Ders değerlendirme için sunulmuştur ve öğretim elemanı henüz değerlendirmeyi tamamlamamıştır.

Tamamlanan Kurs sunuldu ve değerlendirildi. Kurs için bir puan veya not aldınız.

Kurs Kartı

    Kurs Özellikli resim. Ayrıca kurs tanıtım videosu da olabilir.

    Ders Adı veya Başlığı

    Ders eğitmeni. Burada birden fazla eğitmen de görebilirsiniz.

    Kurs için kalan erişim süresi. Her kursun, kursun tamamlanması gereken maksimum erişim süresi vardır. Bu, kursta kalan süreyi gösterir. Bundan sonra kursa erişiminiz kilitlenecektir.

    Ders İlerleme çubuğu ve yüzdesi. Bu, kurs müfredatında tamamladığınız öğelerin sayısıdır. Bölümler sayılmaz. Örneğin bir kursun 8 ünitesi ve 2 sınavı vardır. 5 ünite veya 4 ünite ve 1 sınavı tamamlayan bir öğrenci% 50 ilerleme kaydetmektedir.

    Kurs Durumu: Daha önce tartışıldığı gibi bu, kurs ilerlemesinin bir göstergesidir.

    Kursun Yeniden Alınması: Eğitmeniniz derslerin birden fazla kez tekrar alınmasını sağladıysa. Kursu yeniden al seçeneğini görebilirsiniz. Bu düğmeye tıkladığınızda tüm kurs ilerlemeniz sıfırlanır. Tüm üniteler, sınavlar, ödevler sıfırlanır ve kursu yeniden başlatmanız gerekir.

Başarılar

Bu, başarılar bölümüdür. Kurs Rozetlerinizden, Sertifikalarınızdan ve her kursta tam bir karne ile bitmiş kursların bir listesinden oluşur.

Yöneticinizin genel profilleri yapılandırmasına bağlı olarak, bu başarılar genel profillerde de görüntülenebilir. İnanç, bir rozet ve sertifikanın ne olduğunun tipik bir açıklamasıdır, bu açıklama sınırlı değildir ve sertifikalar ve rozetler çeşitli amaçlar için kullanılabilir.

Rozet, öğrencinin kursta belirlenen belirli bir yüzdenin üzerinde puan aldığı mükemmellik madalyası gibidir – ayarlar

Sertifika, ders geçme sertifikasına benzer. Geçme puanı, her kurs için kurs ayarlarında belirlenir.

Başarılar bölümüne bakalım:

Sitede kazandığınız tüm rozetleri gösteren bir Rozetler Bölümü bulunmaktadır. Sitede aldığınız sertifikaların listesini gösteren sertifikalar bölümü bulunmaktadır. Sertifikaya tıklamak, sertifikayı yeni bir sekmede açar.

Bu bölüm ayrıca site eğitmeni tarafından etkinleştirildiyse, Özel öğrenme yolları, programlarından verilen sınav sertifikalarını ve rozetleri de içerir.

Sonunda bitmiş kursların listesini aldık. Tamamlanan her kurs bloğu kurs görüntüsünü, kurs eğitmenini, kurs adını ve kursta elde ettiğiniz puanı gösterir. Kursta ayrıca bir rozet veya sertifika aldıysanız, kurs bloğunda görüntülenecektir.

Bitmiş kursa tıklamak, bitmiş kurs bloğunu açacaktır. Bu blok, kurs için tam bir rapor kartı içerir.

Eğitmen tarafından gönderildiyse, eğitmen açıklamalarını görebileceksiniz. Kursta ayarlanmışsa Rozetler, Sertifikalar ve bir yeniden al düğmesi de görünür.

Bitmiş kurs kartını kapatmak için sağ üst köşedeki “x” simgesine tıklayın.

Sınavlar

Bu sınavlar bölümüdür. Sınavlar temelde eğitmenleriniz tarafından yapılan değerlendirmelerdir.

Bu bölüm, kaydolduğunuz sınavları gösterir. Size atanan veya bir kurs sırasında veya dışarıda bu testleri başlattığınız sınavlardan oluşur.

Bu, sitede denediğiniz tüm testlere bir kısayol gibidir. Devam eden sınavlar için, eğer bu bir süreli sınavsa, sınav bloğunda bir zamanlayıcı da göreceksin.

Bu benim sınavlarım ekranı. Her sınav bloğu, sınavın adını, o sınav için yaptığınız tarih ve saati gösterir. Ait olduğu Sınav türü. Sınav için aldığınız puanlar ve eğer bu bir süreli sınavsa, sınav için toplam süreyi göreceksiniz.

Tek sınav sonucu, o sınavdaki girişiminizi gösterir. Tam soru listesini, puanları, deneme tarihinizi gösterir. Sınav açıklaması. Toplam puanlar ve o sınavdaki puanınız. Her soru girişimi için ayrıntılı geri bildirimle birlikte. Bu soru için verilen notları içerir. Sizin tarafınızdan seçilen cevap ve bu soru girişimi için doğru ve yanlış seçenekler.

Sonraki soru grubuna geçmek için sayfalandırmayı göreceksiniz ve sonucu ayrıntılı olarak görüntüleyeceksiniz.

ÖDEVLER

Bu ödevler bölümüdür. Ödevler, temelde daha uzun süreli ve belirli bir görevi olan değerlendirmelerdir. Atama, Deneme tipi ve Dinamik tip olmak üzere iki türde olabilir.

Bu bölüm kaydolduğunuz ödevleri gösterir. Bir kursa devam ederken başladığınız ödevlerden oluşur.

Yani bu, sitede yapmaya çalıştığınız tüm görevler için bir kısayol gibidir. Devam eden atamalar için, eğer zamanlanmış bir sınav ise, atama bloğunda bir zamanlayıcı da göreceksiniz.

Atama bloğundaki bilgileri anlamak için aşağıdaki ekran görüntüsüne bakın.

Mevcut ödevleri arayabilir veya atamaları Alfabetik, yenilik ve popülerliğe göre sıralayabilirsiniz. Buradaki yenilik, ödevin kurucu tarafından yayınlandığı zaman anlamına gelir. Popülerlik, ödevi takip eden öğrencilerin yaptığı denemelerin sayısına göre ödevi sıralamak anlamına gelir.

Ödeve tıkladığınızda, ödevin sonucunu ve açıklamalarını ayrıntılı olarak görebilirsiniz.

Notlar ve Tartışmalar

Notlar ve tartışmalar modülü, sitede katıldığınız tüm notları ve herkese açık tartışmaları içerir.

Derslerde notlar oluşturabilir ve herkese açık tartışmalara katılabilirsiniz. Katıldığınız tüm notlar ve tartışmalar burada yansıtılır.

Sitede yayınladığınız tüm incelemeler de bu bölümde görünür.

Notlar

Bu bir kısayol görevi görür ve kursları takip ederken gönderdiğiniz notların üzerinden kolayca geçebilirsiniz. Kurs takibinin nasıl çalıştığını öğrenmek için Kurs takip belgesine bakın.

Tartışmalar

Bu notlara benzer. Notlar gizlidir ve yalnızca sizin tarafınızdan görülebilir. Herkese açık yorumlar ve tartışmalar herkes tarafından görülebilir. Eğitmene gönderdiğiniz sorular, eğitmenin cevabıyla birlikte burada da görünür.

Yorumlar

Bu, kurslar için gönderdiğiniz incelemelerdir.

02/04/2021
X