fbpx
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Neden Sertifika Almalısınız?

Sertifika Ne İşime Yarayacak?

  • Belli bir alanda bilgi sahibi olduğunuzu kanıtlamak istiyorsanız, en pratik yöntem o alana ilişkin bir sertifika edinmektir. Belli bir konuda uzmanlaşmak istiyorsanız, yüksek lisans programlarınıza gidecek zamanınız yoksa ve ekonomik açıdan uygun değilseniz sertifika programları sizin için ideal bir seçimdir.
  • Ayrıca sertifika ve diploma programları farklı bir alanda yeteneklerini geliştirmek veya yeni bir alanda kariyer yapmak isteyenler için isabetli bir tercih olurken, kendi is alanlarıyla ilgili ek eğitim isteyen profesyoneller, yeni mezun üniversite öğrencileri içinde ideal alternatifler sunan programlardır. Dolayısıyla belli bir alanda bilgi sahibi olduğunuzu kanıtlamanın en pratik yöntemi o alana ilişkin bir sertifika sahibi olmaktır.
  • Sertifika programlarının içeriği, daha güncel bilgilerden oluşur ve rakiplerinizden sizi bir adim öne geçirir. Bu programlar, sizi is hayatınızda kullanacağınız çok güncel ve değerli bilgilerle donatır. Yasanmış is tecrübeleri ile durum analizi yapabilme, fikir üretebilme ve problem çözebilme gibi yetilerinizi geliştiren bu programlara olan ilgi, tüm bu nedenlerden dolayı son 5 senede %600 artmıştır.
  • Sertifika programları, master programlarına göre daha kısa sürmesi, daha pratik ve gerçek hayatta uygulanabilir bilgiler içermesi, kabul koşullarının daha esnek olması ve eğitimin daha ekonomik olması nedeniyle cazip, tercih edilen programlardır. Günümüzde sertifika programları, akademik kariyer yapmak istemeyen ve kişisel gelişimini, işinde bilgi ve becerisini hızla geliştirerek fark yaratmak isteyenler için çeşitli alternatifleriyle vazgeçilmez programlardır.
  • Sertifika programları sayesinde katılımcı kısa zamanda yeni bir kariyer kazanabilir. Yıl içerisinde farklı zaman dilimleriyle tasarımdan iletişime, medyadan muhasebeye, pazarlamaya, sinemaya, bilgisayar bilimlerine, modaya, reklamcılığa, hukuka, hatta havacılık ve denizcilik gibi teknik alanlara kadar uzanan geniş bir alanda eğitim veren bu programlara katılan kişiler   kısa bir zamanda hem ihtiyaç duyduğu eğitime ve belgeye sahip olabilir.
  • Üniversitede edindiği meslek ile is bulma sansının çok düşük olduğunu düşünenler. Maalesef günümüzde üniversitede okuyan birçok kişi mesleklerine olan sınırlı talep olduğunu, ya da o mesleği yapan çok fazla aday olduğunu düşündüklerinden daha mezun bile olmadan is bulamayacakları konusunda endişe duymaktadır. İlgi duyduğunuz, ya da talep olduğunu düşündüğünüz bir alanla ilgili alacağınız sertifika ve diploma programları sayesinde bu endişeye son verebilir, is bulma sahanızı genişletebilirsiniz. Örneğin Hemşirelik bölümünden mezun olmak sizi diğer adaylardan ayrıcalıklı bir yere koymaz fakat buna bir sağlıkta Eğitici Eğitimi Sertifikası eklerseniz artık mezun olduğunuz bolum mezunları içinde Eğitim Hemşireliği alanında bir adim önde olacaksınız. Sizde is hayatında diğer üniversite mezunlarından bir adim önde olmak istiyorsanız “eğitim danışmanımız” size yardımcı olacaktır.
  • Sizde hayatında diğer üniversite mezunlarından bir adim önde olmak istiyorsanız “eğitim danışmanımız” size yardımcı olacaktır.