fbpx
 • Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Eğitim Ücreti↴

Orijinal fiyat: 4.250,00₺.Şu andaki fiyat: 3.950,00₺. KDV dahil

(%50 Peşinat ile 18 Aya varan Taksit İmkanı)

Bu eğitimde neler öğreneceksiniz ↴

Cinsellik, insan tarafından yaşanabilecek, en güzel zihinsel ve bedensel hareketin bir bütünü olarak kabul edilir. Kişiler arası iletişimin özel bir halidir. Cinsel özgüvene sahip bireyler cinselliği duygu, düşünce ve davranış hazzı olarak tarif ederler. Kişilerin cinsellik algıları kişisel özelliklerinden ve içinde yaşadığı kültürel yapıdan olumlu ya da olumsuz etkilenebilmektedir.Programına katılacak kursiyerler, yeme içme gibi fizyolojik ihtiyaçlardan biri olan cinselliğin, toplumsal baskı, tıbbi veya psikolojik nedenlerle yaşanamaması durumunda ihtiyacı olan danışanlara destek verecek, korkularını giderecek, donanıma sahip olurlar.

%filename MyEduco

Bu Eğitimin Sertifikası E-DEVLET Onaylıdır

Bu Eğitimin Sertifikası E- DEVLET Kayıtlıdır.

%filename MyEduco

Bu Eğitimin Sertifikası Uluslararası Geçerlidir.

Bu Eğitimin Sertifikası Swiss Academy ( İsviçre Akademisi ) Tarafından Uluslararası Akreditasyonu Yapılmaktadır.

Eğitim Süresi

6 ay

Eğitim Şekli

Güncelleme

04/06/2022

Öğrenci

2

Materyal

5 Gün, 1 saat

Eğitmen

Sertifikasyon

Materyal

5 Gün, 1 saat

Eğitmen

Sertifikasyon

Eğitim Süresi

6 ay

Eğitim Şekli

Güncelleme

04/06/2022

Öğrenci

2

Bu Eğitim hakkında ↴

EĞİTİM HAKKINDA

Cinsellik, insanın yeme, içme gibi fizyolojik ihtiyaçlardan birisidir. Cinsellik her toplumun gelenek göreneklerine göre şekillenmektedir.  Bazı ülkeler genel eğitim sistemi içerisinde sağlıklı cinsellik ile ilgili yaşa uygun programlara yer verirken bazı ülkelerde hala ayıp, günah vb. yasakçı yaklaşımlarla gençlerin cinsel ilişkilerinde zorlukları da beraberinde getirmektedir.Ülkemizde cinsellik gelenek ve göreneklerimize bağlı olarak ayıp, günah gibi kavramlar yüklenerek bastırılmaktadır. Bu toplumsal baskıyla yetişen gençler, doğru biline yanlışlarla yönlendirilmekte ya da evlendiklerinde bilgisiz ve deneyimsiz oldukları için ilişki esnasında olumsuzlukla karşılaşmaktadırlar.Türkiye’de boşanma davalarının çoğu cinsel problemlerden kaynaklanmaktadır. Cinsellik konusunda eğitimsiz bırakılan kişiler, cinsel terapi desteğiyle cinselliğin fizyolojik ihtiyaç olduğu gerçeğiyle tanışıp, eş uyumlarını kolayca yakaladıkları görülmektedir.Cinsel Terapi Eğitimi alan kursiyerler, hasta terapist görüşmesi, ve iletişimin nasıl kurulması gerektiği, cinselliğe ait temel konular hakkında detaylı eğitimler alırlar.Aynı zamanda yapacakları uygulamalar ile beceri kazanırlar.Kursiyerler, eğitim sonrasında “Cinsel Terapi ve Danışmanlık” yapacak yetkinlik kazanırlar.

BU EĞİTİM SİZE NE KATACAK?

Cinsellik, cinsel gelişim, cinsel bozukluklar, cinsel kimlik durumları, cinsel yönelim, parafili yoğun fantezi anormal arzular, cinsel istismar ve cinsel işlev bozuklukları alanında yaşanan sorunların tedavisi alanında daha etkili terapiler yapabileceksiniz.Bu alana yönelik, kişisel ve mesleki yeterlilik katacak.Alana özel eğitim alarak rakiplerinizle aranızda fark yaratacaksınız.Mesleki yetkinliğinizi özel bir alanda eğitim alarak taçlandıracaksınız.

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ

 • Cinsellik ve cinsel terapi hakkında bilgi ve beceri sahibi olacaksınız.
 • Cinsel işlev bozuklukları, tanı ve terapötik yaklaşımları öğreneceksiniz.
 • Kadınlarda cinsel işlev bozukluklarını öğreneceksiniz.
 • Erkeklerde cinsel işlev bozuklukları öğreneceksiniz.
 • Tıbbi nedenlere bağlı cinsel işlev bozukluklarını öğreneceksiniz.
 • Terapiler hakkında bilgi ve beceri kazanacaksınız.

İŞ OLANAKLARI

 • Cinsellik, cinsel gelişim, cinsel bozukluklar, cinsel kimlik durumları, cinsel yönelim, parafili yoğun fantezi anormal arzular, cinsel istismar ve cinsel işlev bozuklukları alanında yaşanan sorunların tedavisi alanında cinsel terapist olarak çalışabilirler.
 • Toplumun bu konularda bilgilendirmesinde görev alabilir.
 • Sağlık ve ruh sağlığı profesyonellerinin özel bir eğitim almasına katkıda bulunabilirler.
 • Bu eğitim programına katılmak ruh sağlığı alanında danışmanlık ve tedavi hizmetleri veren profesyonellerin kişisel gelişimlerini sağlamak ve mesleki yeterliliklerini tamamlamak için önemlidir.

BU EĞİTİME KİMLER KATILABİLİR?

UZAKTAN EĞİTİM NASIL ALINACAK?

Program İşleyişi:
 • MyEduco.com'a Ödeme Yapıldıktan sonra  eğitim en kısa sürede kullanıcının kullanımına açılır.
 • Kullanıcı adı ve şifresiyle öğrenci tarafından eğitim platformuna giriş yapılır.
 • Eğitim videolar, ders dokümanları online sınıflar kullanılarak canlı şekilde kurs eğitmenleriyle beraber online sınıflarda yapılır.

SINAV VE SERTİFİKA

Sınavda % 60 başarı gereklidir.“Başarı Belgesi” verilir. Acıbadem Üniversitesi ve İsviçre, Swiss Academy kayıtlı çift belge verilecektir.Belge Geçerlilik Süresi: 5 yıl.PROGRAM BAŞLANGIÇ TARİHİEĞİTİM SÜRESİ 110 saatEĞİTİMCİLERMarziye İlhan, RN. BA. Msc.Kişisel Gelişim Danışmanı, Sağlık Yöneticisi, Ebe Hemşire, Eğitim ve Yönetim Danışmanı, YazarUzm. Dr. Serkan ÖzkulKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Cinsel TerapistPsk. İbrahim UlutaşPsikolog, Cinsel Terapist.Sürpriz Konuk Eğitmen0 533 744 03 47-0 548 844 03 47-0 548 859 15 59 E-Mail: marziyekafka@gmail.com-info@educoncenter.com

ÖDEME SEÇENEKLERİHavale/EFT/Bankamatik ( Banka hesap bilgilerimiz siparişinizi onayladıktan sonra size otomatik olarak iletilecektir ödemeyi yaptıktan sonra en kısa sürede eğitim profilinize tanımlanacaktır.Online kredi kartı ile seçili kartlara taksitli veya taksitsiz ödeme yapabilirsiniz.Ödeme onaylandıktan sonra eğitimler otomatik olarak  aktif hale gelir %filename MyEduco

Profil fotoğrafı
EduCon Center
4.75 4.744999999999999
226

Öğrenci

Kişisel Gelişim Eğitimleri
Mesleki Gelişim Eğitimleri
Koçluk Programları
Kurumsal Eğitim Danışmanlık

Eğitmen Hakkında

EduCon Center : Kişisel, mesleki ve kurumsal değişimi, gelişmeyi; farklı danışmanlık anlayışı ve güncel eğitim hizmetleri ile destekleyen, kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiş bir kurumdur. Özellikle kişisel gelişim alanında verdiği eğitimler ve çocuk ve yetişkinlere yönelik atölye çalışmaları ile gündemdedir.

Müfredat

  • CİNSELLİK VE CİNSEL TERAPİ 19:00:00
  • CİNSEL İŞLEV BOZUKLUKLARINDA TANI VE TERAPÖTİK YAKLAŞIMLAR 18:00:00
  • KADINLARDA CİNSEL İŞLEV BOZUKLUKLARI 18:00:00
  • ERKEKLERDE CİNSEL İŞLEV BOZUKLUKLARI 18:00:00
  • TIBBİ NEDENLERE BAĞLI CİNSEL İŞLEV BOZUKLUKLARI 18:00:00
  • TERAPİLER 1 gün, 6 Saat

Eğitim Değerlendirmesi ↴