fbpx
 • Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Eğitim Ücreti↴

Orijinal fiyat: 435,00₺.Şu andaki fiyat: 249,90₺. KDV dahil

Bu eğitimde neler öğreneceksiniz ↴

Günümüz ticaret alanında firmalar ürün ve hizmetlerini sadece kendi ülkelerinde değil,yabancı ülkelerde de satmaktadır. Ülkeler arası ticaret işlemleri dış ticaret olarak adlandırılmaktadır. Bir ülkenin ekonomik yönden gelişmesine, millî gelirinin artmasına, ülkeler arası ilişkilerinin iyileşmesine, ülkelerinin tanıtımına büyük katkıda bulunmaktadır. Franchising en geniş anlamı ile başarılı bir markanın (lisansın) isim hakkının kullanılmasıdır.Franchise (veya Franchising), bir sistem ve markanın imtiyaz hakkı sahibinin, belirli ve organizasyonuna ilişkin sürekli bilgi ve destek sağlayarak(know-how), belirli bir bedel karşılığında, bağımsız yatırımcılara sistem ve markasını kullandırmasına dayanan, uzun vadeli ve sürekli bir iş ilişkisidir.

%filename MyEduco

Bu Eğitimin Sertifikası Uluslararası Geçerlidir.

Bu Eğitimin Sertifikası Swiss Academy ( İsviçre Akademisi ) Tarafından Uluslararası Akreditasyonu Yapılmaktadır.

%filename MyEduco

Bu Eğitimin Sertifikası Avrupa Birliğinde Geçerlidir.

Bu Eğitimin Sertifikası Swiss Academy Tarafından Uluslararası Akreditasyonu Yapılmaktadır.

Eğitim Süresi

Süre Sınırı Yok

Seviye

Eğitim Şekli

Güncelleme

05/06/2022

Öğrenci

3

Materyal

3 Saat, 21 dakika

Eğitmen

Sertifikasyon

Eğitim Süresi

Süre Sınırı Yok

Seviye

Eğitim Şekli

Güncelleme

05/06/2022

Öğrenci

3

Materyal

3 Saat, 21 dakika

Eğitmen

Sertifikasyon

Bu Eğitim hakkında ↴

DIŞ TİCARET EĞİTİMİ HAKKINDA

Günümüz ticaret alanında firmalar ürün ve hizmetlerini sadece kendi ülkelerinde değil,yabancı ülkelerde de satmaktadır. Ülkeler arası ticaret işlemleri dış ticaret olarak adlandırılmaktadır. Bir ülkenin ekonomik yönden gelişmesine, millî gelirinin artmasına, ülkeler arası ilişkilerinin iyileşmesine, ülkelerinin tanıtımına büyük katkıda bulunmaktadır. Dış ticaret, genel olarak iki başlık altında toplanabilir. Birincisi ithalat, ikincisi ihracattır. Bunlardan ithalat ülkeden döviz çıkışına neden olurken, ihracat ise döviz girişi sağlamaktadır. Burada önemli olan işlemlerde ihracatın ithalattan fazla olmasıdır. Dış ticarette ülke tanıtımı , ürün, hizmet, marka, imaj büyük rol oynamaktadır. Dış ticaret konusunda ilgili konularda bilgilerin aktarıldığı bu kaynakta dış ticaret hakkında genel bilgiler verilmektedir.

FRANCHİSİNG EĞİTİMİ HAKKINDA

Franchising en geniş anlamı ile başarılı bir markanın (lisansın) isim hakkının kullanılmasıdır.Franchise (veya Franchising), bir sistem ve markanın imtiyaz hakkı sahibinin, belirli ve organizasyonuna ilişkin sürekli bilgi ve destek sağlayarak(know-how), belirli bir bedel karşılığında, bağımsız yatırımcılara sistem ve markasını kullandırmasına dayanan, uzun vadeli ve sürekli bir iş ilişkisidir.Franchise, başarılı bir iş fikri etrafında toplanmış küçük girişimcilerin, büyük firma gibi davranmasını sağlar. Franchasing, sistemin oluşma ve ilk uygulama yeri olan ABD’ de başlamıştır. Bu sistem ile çalışan yaklaşık 60 iş kolu mevcuttur. Bunlar arasında; otomobil kiralama, otomobil servis ürünleri, iş yardım servisleri, iş araçları, giyim ve ayakkabı, yapı dekorasyon, bilgisayar, kozmetik, perakende satış mağazaları, eğitim, yiyecek, sağlık ürünleri, ev aletleri, kuru temizleme, fast-food, otelcilik ve lokanta ve emlak vb. sektörler bulunmaktadır.

BU EĞİTİM SİZE NE KATACAK?

Bu eğitimle gerekli ortam sağlandığında, ticaretin çeşitlerini, politikalarını, pazarlama stratejilerini, ürün tanıtımı çalışmalarını bu ticaret standartlarına ait terimleri sözlü ya da yazılı ifade edebilecek ve ihracat belgelerini düzenleyebileceksiniz. Dış ticaret hakkında genel bilgileri, bu ticarette var olan genel tanımları öğrenerek bunları birbirinden ayırt edebileceksiniz. Dış ticaret politikaları ve dış ticarette sıkça kullanılan pazarlama stratejilerini öğreneceksiniz. Ürün tanıtımı hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.Dış ticaret standartları ve standart kuruluşları hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.Eğitimin genel amacı, İleride düşünülen emlak müşavirliği için şimdiden adım atmış olacaksınız. Elinizdeki eğitim ile alanımızda kullanılan emlak komisyonculuğunda Franchasing işlemleri ile ilgili terimler, tanımlar, kısaltmalar, belgeler ve formlar size sunulmaktadır. Bu eğitimdeki mesleki bilgileri kazandığınız takdirde emlak komisyonculuğunda ya franchisor ya da franchisee olarak işlemleri kolay ve hızlı bir şekilde yapabileceksiniz.

İŞ OLANAKLARI

Bu meslek eğitimini alanlar ithalat ve ihracat bürolarında,iş bulma olanağına sahiptirler. Ayrıca kendi işlerini kurarak serbest olarak da çalışabilirler. Son yıllarda ülke dış ticaret hacminin ekonomik açıdan çok büyük bir önem taşıması, bu alanda oldukça nitelikli meslek elemanlarına olan ihtiyacı da giderek artırmıştır.Bu nedenle kendisini iyi yetiştirmiş, bilgisayar programlarını kullanabilen, en az bir yabancı dil bilen ve yaptığı işi seven kişilere bu sektörde oldukça fazla ihtiyaç vardır.Tanınmış bir markanın franchise’nı almak, iş başvurusu yapmaktan daha zorlu bir süreç gerektiriyor. Çoğu zaman, tek başına franchise bedelini ödemek yeterli olmuyor.Franchise veren firmalar öncelikle girişimcinin işin başında olmasını şart koşuyor. Faaliyet gösterilen sektöre göre deneyim ve tecrübe önem kazanıyor. Ayrıca franchise alınarak açılacak iş yerinin konumu da oldukça önemlidir.

BU EĞİTİME KİMLER KATILABİLİR?

Her Katılımcıya Açık Bir Programdır.

UZAKTAN EĞİTİM NASIL ALINACAK?

Program İşleyişi:
 • Tarafımıza Ödeme Yapıldıktan sonra bahsi geçen eğitim en kısa sürede kullanıcının kullanımına açılır.
 • Kullanıcı adı ve şifresiyle kursiyer tarafından eğitim platformuna giriş yapılır.
 • Eğitim videolar, ders dokümanları ve sınav sistemi kursiyerin karşısına yüklü halde gelir.
 • Eğitim süresi boyunca kursiyer dilediği saatte giriş yapıp dersleri izleyebilir.

SINAV VE SERTİFİKA

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Dış Ticaret ve Frachising Eğitimi Başarı Sertifikası (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı Dış Ticaret ve Frachising   interaktif eğitimi  aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz.

KURS SÜRESİ

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren  dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğitim Sonu Sertifikanız Profilinize  PDF formatında yüklenecektir. Eğer Baskı Olarak Arzu Ediyorsanız Lütfen  Sertifika Sipariş Oluşturun.

SERTİFİKA GEÇERLİLİĞİ

Eğitimi Tamamladığınızda Sistem Otomatik Olarak Sizin Adınıza , Size Özel Sertifika numaralı ve Eğitmenin imzasının yer aldığı  Swiss Academy’e Özel İsviçre Menşeli Uluslararası kayıtlı ve Geçerli  “Eğitim Katılım Belgesi” verilecektir.Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

ÖDEME SEÇENEKLERİHavale/EFT/Bankamatik ( Banka hesap bilgilerimiz siparişinizi onayladıktan sonra size otomatik olarak iletilecektir ödemeyi yaptıktan sonra en kısa sürede eğitim profilinize tanımlanacaktır.Online kredi kartı ile seçili kartlara taksitli veya taksitsiz ödeme yapabilirsiniz.Ödeme onaylandıktan sonra eğitimler otomatik olarak  aktif hale gelir %filename MyEduco

Profil fotoğrafı
EduCon Center
4.75 4.744999999999999
226

Öğrenci

Kişisel Gelişim Eğitimleri
Mesleki Gelişim Eğitimleri
Koçluk Programları
Kurumsal Eğitim Danışmanlık

Eğitmen Hakkında

EduCon Center : Kişisel, mesleki ve kurumsal değişimi, gelişmeyi; farklı danışmanlık anlayışı ve güncel eğitim hizmetleri ile destekleyen, kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiş bir kurumdur. Özellikle kişisel gelişim alanında verdiği eğitimler ve çocuk ve yetişkinlere yönelik atölye çalışmaları ile gündemdedir.

Müfredat

  • Rekabet İstihbaratı 00:15:00
  • Dış Ticaret İstihbaratı Ve Uygulamaları 00:10:00
  • Dış Ticaret İstihbaratında Ticari Bilgi Kaynakları 00:15:00
  • WEB Ticari Bilgi Aranması 00:16:00
  • Dış Ticarette Meslek Piramidi 00:15:00
  • Seçilen Hedef Pazarlarla ilgili İstihbarat Çalışmaları ve Stratejik Üstünlük 00:20:00
  • Bayi Yönetme Modeli Ve Alternatif Stratejilerin Geliştirilmesi 00:15:00
  • Dış Ticaret İstihbaratı Ve Çağdaş İhracatın Stratejisi 00:10:00
  • Franchising(isim Hakkı) 00:30:00
  • Emlakta Franchising Sistemi 00:45:00
  • Dış Ticaret ve Franchising Eğitimi Sertifika Sınavı 00:10:00

Eğitim Değerlendirmesi ↴