fbpx
 • Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Eğitim Ücreti↴

Orijinal fiyat: 549,90₺.Şu andaki fiyat: 299,80₺. KDV dahil

4.5

2

Bu eğitimde neler öğreneceksiniz ↴

Hitabet ve Diksiyonun, kendimizi doğru ifade etmenin ve bunları yaparken jest ve mimikleri doğru kullanmanın çevremizle olan iletişimimizde ne kadar önemli olduğu tartışılmaz bir gerçektir.İletişimin bir algılama faaliyeti olduğunu düşünürsek yaşadığımız çevre, bizi bu diksiyon bilgisi ile artık son derece doğru anlayacak ve algılayacaktır

%filename MyEduco

Bu Eğitimin Sertifikası Uluslararası Geçerlidir.

Bu Eğitimin Sertifikası Swiss Academy ( İsviçre Akademisi ) Tarafından Uluslararası Akreditasyonu Yapılmaktadır.

%filename MyEduco

Bu Eğitimin Sertifikası Avrupa Birliğinde Geçerlidir.

Bu Eğitimin Sertifikası Swiss Academy Tarafından Uluslararası Akreditasyonu Yapılmaktadır.

Eğitim Süresi

Süre Sınırı Yok

Seviye

Eğitim Şekli

Güncelleme

02/04/2023

Öğrenci

8

Materyal

1 saat, 7 dakika

Eğitmen

Sertifikasyon

Eğitim Süresi

Süre Sınırı Yok

Seviye

Eğitim Şekli

Güncelleme

02/04/2023

Öğrenci

8

Materyal

1 saat, 7 dakika

Eğitmen

Sertifikasyon

Bu Eğitim hakkında ↴

HİTABET VE DİKSİYON  SERTİFİKALI EĞİTİMİ HAKKINDA

Tarih boyunca kitleleri peşinden koşturan, ulusları yöneten devlet adamlarının çoğu etkili bir hitabet özelliğine sahip olmuştur. Siz güzel ve etkili konuştuğunuz sürece sizi dinlemeyecek insan yoktur. Etkili bir konuşmanız olduğu sürece kendinizi dinletemeyeceğinizi insan yok gibidir. Bu durum da bazen söylediklerinizin ne olduğunun önemi yoktur. Önemli olan onları nasıl süslediğinizdir. Etkili ve Güzel Konuşma kadar güzel yazı yazabilmek de önemlidir. Bu yeteneğe sahip olan insanlar genellikle çok okunan bir edebiyatçı olurlar. Yazıları hayranları tarafından takip edilir. Bununla birlikte günlük hayatta da yazdıkları sayesinde başarı kazanırlar. Dertlerini, sorunlarını etkili şekilde anlatabilir ve bunun da karşılığını görürler.Diksiyon kelimesi Latince’den gelmektedir. Kelimeleri, duyguları ve düşünceleri en iyi şekilde anlatma olarak tanımlayabiliriz. Başka bir deyişle sözü söyleme sanatıdır diksiyon. Duygu ve düşüncelerimizi en iyi, en anlaşılır biçimde ortaya koyabilmek için sözcüklerin seçiminden, sesimizi ayarlamaktan, vurguları doğru yerlere koymaktan, heceleri ayırmadan konuşmaktan vücut dilini katmaya kadar bir bütün oluşturabiliriz. Ortaya çıkan diksiyonumuzdur. Diksiyon sanatı bütün bu parçalardan oluşan bir bütündür. Gerek günlük hayatta gerek iş hayatında güzel ve etkileyici konuşan insanlar,çevrelerinde hayranlık uyandırmaktadırlar. Güzel ve etkileyici konuşabilmenin yolu da iyi bir diksiyona sahip olmaktan geçer.

HİTABET VE DİKSİYON EĞİTİMİ SİZE NE KATACAK?

Güzel ve etkili konuşmanın, kendimizi doğru ifade etmenin ve bunları yaparken jest ve mimikleri doğru kullanmanın çevremizle olan iletişimimizde ne kadar önemli olduğu tartışılmaz bir gerçektir.İletişimin bir algılama faaliyeti olduğunu düşünürsek yaşadığımız çevre, bizi bu diksiyon bilgisi ile artık son derece doğru anlayacak ve algılayacaktır. Böylece artık hayatımız boyunca yanlış anlaşılma korkusu taşımayacağız. Çünkü bu eğitimde aldığınızda ve başardığınızda artık duygu ve düşüncelerinizi daha rahat ve anlamlı bir şekilde ifade edebileceksiniz.

– Düzgün ve diyafram nefesi alabilme – Sesli ve sessiz harfleri doğru ve düzgün kullanabilme – Cümle içerisinde tonlama ve vurguyu yerine getirebilme – Konuşmaları jest ve mimiklerle destekleyebilme – Düzgün ve etkili konuşmayı heyecanlanmadan yapabilmeBu eğitimin amacı size hayatınız boyunca başarı kazandıracak olan güzel bir diksiyonla konuşmanın anahtarını vermektir. Modüllerde anlatılanları dikkatli bir şekilde okuyup uygulayarak alıştırmaları tekrarlarsanız güzel bir diksiyon kazanabilirsiniz. Böylece insanları etkileme gücüne kavuşmanızın ne kadar kolay olduğunu siz de fark edeceksiniz.

HİTABET VE DİKSİYON EĞİTİMİNİN İŞ OLANAKLARI

Hitabet iş hayatında ve sosyal yaşamda kendini daha iyi ifade edebilmek, daha başarılı sunumlar yapabilmek isteyen katılımcılar içindir. Spikerlik, Oyunculuk, Seslendirme gibi mesleki eğitim gruplarımız bu sınıflardan ayrıdır.Diksiyon iş hayatında ve sosyal yaşamda kendini daha iyi ifade edebilmek, daha başarılı sunumlar yapabilmek isteyen katılımcılar içindir. Spikerlik, oyunculuk, seslendirme gibi mesleklerde en önemli faktördür.

BU EĞİTİME KİMLER KATILABİLİR?

Her Katılımcıya Açık Bir Programdır.

UZAKTAN EĞİTİM NASIL ALINACAK?

Program İşleyişi:
 • Tarafımıza Ödeme Yapıldıktan sonra bahsi geçen eğitim en kısa sürede kullanıcının kullanımına açılır.
 • Kullanıcı adı ve şifresiyle kursiyer tarafından eğitim platformuna giriş yapılır.
 • Eğitim videolar, ders dokümanları ve sınav sistemi kursiyerin karşısına yüklü halde gelir.
 • Eğitim süresi boyunca kursiyer dilediği saatte giriş yapıp dersleri izleyebilir.

SINAV VE SERTİFİKA

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır. Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere Hitabet ve Diksiyon Eğitimi Başarı Sertifikası (katılım sertifikası) verilmektedir. Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı Hitabet ve Diksiyon interaktif eğitimi  aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz.

KURS SÜRESİ

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak sürmektedir. Yani eğitime başladığınız tarihten itibaren  dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz. Eğitim Sonu Sertifikanız Profilinize  PDF formatında yüklenecektir. Eğer Baskı Olarak Arzu Ediyorsanız Lütfen  Sertifika Sipariş Oluşturun.

SERTİFİKA GEÇERLİLİĞİ

Eğitimi Tamamladığınızda Sistem Otomatik Olarak Sizin Adınıza , Size Özel Sertifika numaralı ve Eğitmenin imzasının yer aldığı  Swiss Academy’e Özel İsviçre Menşeli Uluslararası kayıtlı ve Geçerli  “Eğitim Katılım Belgesi” verilecektir.Daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için iletişim bölümünden veya canlı sohbetten bize her zaman ulaşabilirsiniz.

ÖDEME SEÇENEKLERİHavale/EFT/Bankamatik ( Banka hesap bilgilerimiz siparişinizi onayladıktan sonra size otomatik olarak iletilecektir ödemeyi yaptıktan sonra en kısa sürede eğitim profilinize tanımlanacaktır.Online kredi kartı ile seçili kartlara taksitli veya taksitsiz ödeme yapabilirsiniz.Ödeme onaylandıktan sonra eğitimler otomatik olarak  aktif hale gelir %filename MyEduco  

Profil fotoğrafı
EduCon Center
4.75 4.744999999999999
221

Öğrenci

Kişisel Gelişim Eğitimleri
Mesleki Gelişim Eğitimleri
Koçluk Programları
Kurumsal Eğitim Danışmanlık

Eğitmen Hakkında

EduCon Center : Kişisel, mesleki ve kurumsal değişimi, gelişmeyi; farklı danışmanlık anlayışı ve güncel eğitim hizmetleri ile destekleyen, kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiş bir kurumdur. Özellikle kişisel gelişim alanında verdiği eğitimler ve çocuk ve yetişkinlere yönelik atölye çalışmaları ile gündemdedir.

Müfredat

  • Diksiyon Sanatının Önemi Ve Ses 00:15:00
  • Kelime Ve Söz Noktaları 00:12:00
  • Anlatım 00:15:00
  • Jest Ve Mimikler 00:15:00
  • Hitabet ve Diksiyon Eğitimi Sertifika Sınavı 00:10:00
  • Düşünceleriniz ve Eğitim Değerlendirmesi 00:00:00

Eğitim Değerlendirmesi ↴

4.5

4.5
2 ratings
 • 5 yıldızlar1
 • 4 yıldızlar1
 • 3 yıldızlar0
 • 2 yıldızlar0
 • 1 yıldızlar0
 1. %filename MyEduco
  Hüseyin Emre DEMİRKAYA00:36'de19/07/2019
  Başarılı
  5

  Eğitim kesinlikle benim için güzel be başarılı sonuçlar doğurdu. Aslında sizin sahip olduğunuz yetenekleri fsrketmeniz için yapılmış bir farkındalık eğitimi gibi bildiğiniz şeyleri açığa çıkartmak doğru bildiğiniz yanlışları düzeltmek adına harika bir eğitim.
  Sertifika dili Türkçe olmuş olsa sanırım daha da memnun kalırdım. Teşekkürler.

 2. %filename MyEduco
  Emel Başol22:50'de19/05/2021
  konular
  4

  Aslında konu olarak uzun bir konu ancak görsellik az olmuş. Görsellik arttırılabilir. Yazı kısaltılabilir. Teşekkürler..